І згадую чомусь я мимоволі
Великих лицарів своїх.
Лежать вони покинутими в полі
І без хрестів могили їх.
О. Олесь

 

Пам’яті юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року присвячується…
27 січня 2017 р. у стінах Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки у галузі науки відбувся захід на вшанування пам’яті полеглих у бою під Крутами з символічною назвою «З полону – за волю».
«…29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва відбувся бій між 5-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ма київськими студентами. Бій тривав 5 годин. Він став символом боротьби за свободу і незалежність українського народу. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох набув особливого значення завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля станції Крути, намагаючись протистояти просуванню до Києва окупаційної армії Муравйова. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні…»
Протягом години зі сцени лунали вірші, тематичні пісні та розповіді про героїчну оборону на підступах до Києва, організовану учнями-гімназистами та студентами Київського університету, які не маючи досвіду ведення бойових дій стали на захист столиці. Учні переглянули фрагменти відеофільму про бій під Крутами, про загибель юних воїнів, майже однолітків сьогоднішніх ліцеїстів.
Такі події не можна забувати, адже, нажаль, вони сьогодні повторюються.
Вечір пам’яті закінчили словами відомого українського політичного діяча, історика М. Грушевського: “Недаремно пролилася кров тисяч українських інтелігентів та молоді, коли вона принесла духовне визволення від найтяжчого і найшкідливішого московського ярма: добровільно прийнятого духовного закріпачення!”
За організацію та проведення заходу щиро дякуємо учням 17 групи, вихователю/куратору Величко Т. С., педагогу/організатору Журбіцькій Г. В. та усім, хто долучився до його підготовки.

(заступник директора з ВР Л.І.Мельник)

 

kr1
kr1
kr2
kr2
kr3
kr3
kr4
kr4
kr5
kr5

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top